Czy szeroki monitor sprawdzi się w pracy?

Szeroki monitor zdobywa coraz większe uznanie nie tylko w środowisku graczy, ale i osób spędzających całe dnie na pracy przy komputerze. Najczęściej zachwalają go programiści, graficy i internetowi twórcy treści audio i wideo. Jak jednak monitor panoramiczny zda egzamin na co dzień w biurze lub podczas pracy zdalnej? Czy warto w niego zainwestować? Przekonaj się sam.

Szeroki monitor dla większej produktywności

Czy monitor panoramiczny może zwiększyć produktywność w pracy? Jak najbardziej! Szeroki monitor to więcej miejsca na ekranie w poziomie, co oznacza więcej miejsca na otwarte okna, programy, przeglądarki internetowe, odtwarzacze muzyki i filmów. Nie musisz już rezygnować z jednego programu na rzecz innego otwartego okna, dlatego zaoszczędzisz czas na szukaniu i przeskakiwaniu pomiędzy oknami. Możesz także dowolnie dopasować ułożenie wszystkich uruchomionych programów, aby idealnie odzwierciedlały Twój styl pracy.

Schludniejsze stanowisko pracy z monitorem panoramicznym

Wielu osobom wydaje się, że dwa monitory do pracy to dobre rozwiązanie. I oczywiście w wielu przypadkach zdaje to egzamin na piątkę. Jednak dwa monitory nie tylko pożerają czas przy przeskakiwaniu między jednym ekranem a drugim, ale także zajmują wizualnie i faktycznie o wiele więcej miejsca na biurku w porównaniu z pojedynczym szerokim monitorem. Jedna podstawka i jeden zestaw przewodów sprawia, że Twoje biurko od razu wygląda na zdecydowanie bardziej zorganizowane, schludniejsze i bardziej minimalistyczne. Dodatkowo wpływa to też na lepszą koncentrację podczas pracy.

Jaki monitor panoramiczny czy ultrapanoramiczny spisze się lepiej?

Szeroki monitor do pracy jest dostępny w dwóch wariantach: panoramicznym i ultrapanoramicznym. Panoramiczny monitor jest najczęściej wybierany ze względu na niższą cenę, ogromny wybór modeli i parametrów, a także bardziej uniwersalne proporcje ekranu 16:9. Wyśmienicie sprawdza się do pracy, oglądania filmów, jak i grania. Z kolei monitor ultrapanoramiczny to produkt z wyższej półki i to nie tylko cenowej. Wyróżnia się ekranem o proporcji 21:9, który daje jeszcze więcej przestrzeni w poziomie — a to może być dla jednych zaletą, a dla innych wadą. Taki monitor docenią przede wszystkim programiści, analitycy, designerzy, projektanci i osoby pracujące z nagraniami audio i wideo.

Podsumowanie

Szeroki monitor LCD z panoramicznym ekranem to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które chcą odmienić jakość swojej pracy. Z odpowiednim modele podniesiesz swoją produktywność i tempo wykonywania zadań, a dodatkowo zyskasz model, który sprawdzi się po godzinach, co jeszcze szczególnie ważne w przypadku modeli do pracy na zasadzie home office. A to, czy wybierzesz model ultrapanoramiczny, czy panoramiczny zależy już od Twojego budżetu i preferencji.

Artykuł przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.