Odyssey OLED G6 – nowa propozycja dla fanów gier e-sportowych

Monitory gamingowe to urządzenia dedykowane fanom gier – zwłaszcza profesjonalistom, którzy przeważnie preferują strzelanki czy gry wyścigowe. Zwykle monitory te charakteryzują się niskim czasem reakcji matrycy, wysoką częstotliwością odświeżania oraz technologią OLED, która oferuje świetną jakość obrazu. Nie inaczej jest też z najnowszymi produktami Samsung. Już na początku roku 2024 marka zaprezentowała premierowe modele monitorów, a wśród nich właśnie Odyssey OLED G6. Czym charakteryzuje się ten monitor i dlaczego warto go wybrać?

Odyssey OLED G6 – wysoka jakość obrazu dla jak najlepszych wrażeń wizualnych

Monitor Odyssey OLED G6 to najnowszy model Samsung z serii Odyssey, który został wyposażony w wyświetlacz QD-QLED o przekątnej 27” i rozdzielczości QHD, czyli 2560 x 1440 pikseli. To, co go wyróżnia, to przede wszystkim technologia OLED Glare-Free, czyli minimalizacja refleksów na ekranach. Dzięki temu możemy cieszyć się świetnymi kolorami niezależnie od warunków oświetleniowych, co pozwoli bardziej zanurzyć się w grze. Warto też wspomnieć o automatycznym dostosowaniu jasności i temperatury barwowej do otoczenia, a także o trybie Eye Saver i Flicker Free, czyli redukcji emisji światła niebieskiego i migotania.

W modelu tym nie brakuje też obsługi HDR10, a dzięki technologii VESA DisplayHDR™ True Black 400, potwierdzonej certyfikatem, możemy cieszyć się niesamowitą szczegółowością obrazu i żywymi kolorami. Dostępnych jest tutaj aż miliard kolorów, co przekłada się na płynną gradację obrazu. Nie możemy też zapomnieć o jasności – model ten ma aż 250 nitów, co czyni go jednym z bardziej jasnych ekranów w tej półce cenowej.

Warto również wspomnieć o technologii Samsung OLED Safeguard+, której jedną z kluczowych funkcji jest ochrona przed wypalaniem ekranu m.in. dzięki dynamicznemu systemowi chłodzenia (Dynamic Cooling System). System ten skutecznie obniża temperaturę ekranu poprzez zastosowanie pulsacyjnej rury cieplnej ze specjalnym chłodziwem.

Monitor gamingowy 360 Hz – gratka dla graczy e-sportowych

Nowe monitory Samsung zaskakują również częstotliwością odświeżania ekranu na tle pozostałych urządzeń tej marki. O ile w przypadku urządzeń Odyssey OLED G8 i G9 jest to znane już z innych modeli odświeżanie 240 Hz, monitor gamingowy Odyssey OLED G6 oferuje aż 360 Hz. Do tego dochodzi oczywiście czas reakcji matrycy na poziomie 0,03ms*. To sprawia, że model ten będzie się świetnie nadawał do zastosowań e-sportowych, gdzie najważniejszy jest właśnie czas reakcji użytkownika.

Poza szybkim czasem reakcji oraz odświeżaniem warto również wspomnieć, że premierowe modele monitorów obsługują technologię AMD FreeSync™ Premium Pro ze zmienną częstotliwością odświeżania, która odpowiada za ultrapłynną rozgrywkę z niskim opóźnieniem, pozbawioną zacięć i smużenia.

Nowe monitory Samsung – nowoczesny wygląd i ergonomia użytkowania

Najnowsze modele z serii Odyssey zachwycają również nowoczesnym, minimalistycznym designem. Wyróżniają się smukłą, metalową konstrukcją, a w przypadku urządzeń Odyssey OLED G6 i G8 także nowym oświetleniem Core Lighting+, które idealnie pasuje do wąskiej ramki. Na uwagę zasługuje także metalowa podstawa, zapewniająca spójny wygląd monitora i pozostawiająca przestrzeń na biurku dla innych urządzeń. Dodatkowo ergonomię użytkowania zapewnia regulacja wysokości i pochylenia ekranu oraz możliwość obrotu w pionie.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

 

*GTG* „0,03 ms” jest zakresem średniego czasu reakcji między 0,01 a 1,00 ms ograniczonych do liczby całkowitej.* W oparciu o GTG mierzone w wewnętrznych warunkach testowych. Wyniki mogą się różnić w zależności od wyświetlanych treści i ustawień monitora (wymaga korzystania z ustawienia „trybu ekstremalnego”).* GTG (Gray to Gray) mierzy czas, w którym piksel monitora zmienił się z jednej wartości szarości na drugą.