Czy można mieć dobry komputer taniej niż w sklepie?

Nie jest żadną tajemnicą, że ceny dostępnych w sklepach komputerów stacjonarnych oraz laptopów rosną gwałtownie wraz ze wzrostem jakości ich wykonania, oraz wraz z szybkością zastosowanych podzespołów. Czy więc jeżeli ktoś ma do dyspozycji jedynie ograniczony budżet, to jest skazany na zakup komputera lub laptopa z najniższej półki? Okazuje się, że niekoniecznie, bo jak najbardziej może zdecydować się na sprzęt poleasingowy.

Komputer poleasingowy

Jest to sprzęt, który jest zwracany przez firmy po upłynięciu okresu leasingu, a najczęściej wciąż charakteryzuje się wysoką jakością, jest zadbany, jest oczywiście w 100% sprawny oraz w pełni sprawdzony. Co więcej, tego typu komputery biznesowe to najczęściej sprzęty sprawdzonych marek typu Dell, Hewlett-Packard, Toshiba czy Lenovo, a chodzi o edycje biznesowe cechujące się mocniejszą konstrukcją, bardzo pojemną baterią o niskim poziomie wyeksploatowania, nierzadko aluminiową obudową, wzmocnionymi zawiasami ekranu, praktycznie niezniszczalną klawiaturą i tak dalej – więcej o komputerach tych marek przeczytamy na portalu https://przetestuj.pl/. Będą one doskonałym wyborem na przykład dla człowieka, który nie tylko korzysta na komputerze z internetu, ale i wykonuje różnorakie zadania pracy zdalnej, chociażby korzystając z pakietów biurowych oraz podstawowego oprogramowania użytkowego.

Poleasingowe laptopy oraz komputery wyposażone są w podzespoły, które bez problemu umożliwiają komfortową i szybką pracę, a ich cena to zaledwie ułamek ceny nowego sprzętu w sklepie o porównywalnej mocy obliczeniowej. Oczywiście firmy zajmujące się sprzedażą tego typu poleasingowego sprzętu udzielają na niego normalnej gwarancji, choć uczciwie trzeba zaznaczyć, że może być ona nieco krótsza, na przykład 12-miesięczna. Można zdecydować się na biurkowy komputer desktopowy, do kompletu dokupić też na przykład monitor oraz drukarkę laserową, a równie dobrze można od razu postawić na laptop o mniejszej lub większej przekątnej ekranu, w zależności od oczekiwanej mobilności. Dodatkowym atutem jest fakt, że najczęściej komputery sprzedawane są już od razu z przypisanym do sprzętu systemem operacyjnym, co jest oczywiście rozwiązaniem w pełni legalnym i zwalnia użytkownika od późniejszej konieczności samodzielnego kupowania systemu Microsoft Windows oraz instalowania go.