Anonymous – słynni aktywiści internetowi!

Grupa internetowych aktywistów, zwana Anonymous, co rusz daje o sobie głośno znać. Czym właściwie się zajmuje? Grupa czynnie działa od 2006 roku, a motywacją jej działań jest sprzeciw wobec ograniczaniu wolności, cenzurze, czy korupcji oraz innym ważnym aspektom w życiu społecznym. Trzeba przyznać, że Anonymous działa odważnie i zdecydowanie. Prze lata swojej pracy działacze grupy ujawnili wiele kontrowersyjnych spraw na całym świecie. Przeprowadzili również mnóstwo akcji o charakterze żartobliwym. Najprościej ujmując hakują strony internetowe przeróżnych, światowych organizacji, a nawet strony rządowe! Słynni hakerzy internetowi, nazywający siebie anonimowi, klasyfikowani sia jako white hat, czyli białe kapelusze. Oznacza to, że w swych działaniach kierują się dobrem społeczności internetowej.

Anonymous – charakterystyka grypy:

Internetowi aktywiści z grypy Anonymous, posługują się charakterystycznymi znakami rozpoznawalnymi oraz hasłami. Ich znakiem graficznym jest już dobrze znana maska Guya Fawkesa. Przede wszystkim dlatego, że kojarzy się ona z anarchią i w sposób symboliczny pozwala zachowa anonimowość.

Ich rozpowszechniona dewiza to: Jesteśmy Anonymous. Jesteśmy Legionem. Nie przebaczamy. Nie zapominamy. Spodziewajcie się nas.

Po hakowaniu stron najczęściej rozpoczynają swoją wiadomość od słów: Witajcie, obywatele świata. Jesteśmy Anonymous.

Ponadto kojarzeni są z hasłem: Obywatele nie powinni bać się swoich rządów. Rządy powinny bać się swoich obywateli.

Anonymous – internetowi żołnierze!

Wobec kontrowersyjnych i poruszających wydarzeń w Europie związanych z inwazją Rosji na Ukrainę, internetowi aktywiści Anonymous nie pozostali obojętni. Już w pierwszej dobie po rozpoczęciu się walk zainicjowanych przez wojska Rosyjskie, na terytorium Ukrainy, dali o sobie znać. Grupa poinformowała na swoim oficjalnym twitterowym koncie, że wypowiada wojnę cybernetyczną rosyjskiemu rządowi. Już teraz zablokowali wiele stron internetowych rosyjskich instytucji państwowych oraz usługodawców sieciowych.

1 thought on “Anonymous – słynni aktywiści internetowi!

  1. Annonymous wyrobili sobie świetny PR w społeczeństwie. Nie są postrzegani jak kryminaliści i hakerzy, tylko jako zbawcy i dobrzy żołnierze.

Comments are closed.