Najlepsze monitory gamingowe, które docenią nie tylko gracze

Dla wielu osób idealną formą spędzania wolnego czasu jest prowadzenie ekscytujących rozgrywek w ulubionych grach. Nie musimy jednak posiadać konsoli, aby cieszyć się wspaniałą grafiką i płynną akcją. Wystarczą nam dobre komputery oraz uzupełniające je monitory gamingowe. Czy wiesz jednak, na co zwrócić uwagę podczas wyboru idealnego ekranu? Podpowiadamy, jak znaleźć monitor, który sprawdzi się nie tylko do grania!

Czym są monitory gamingowe?

Może się wydawać, że każdy monitor będzie dobry do prowadzenia rozgrywek. Czy aby na pewno? Profesjonalni gracze powinni docenić różnice, jakie są zauważalne, jeżeli korzystamy z klasycznego modelu czy tego, który określany jest jako gamingowy.

Właśnie dlatego na rynku dostępne są warianty, które sprawdzą się doskonale nie tylko podczas wielogodzinnego użytkowania, ale również zapewnią graczom dodatkowe wrażenia wizualne! Co jednak szczególnego mają w sobie monitory gamingowe?

Co wyróżnia monitory dla graczy?

Monitory do grania to przeważnie warianty o ekranie szerokokątnym. Kluczowe jest, aby matryca oferowała nam technologię, która pozwala na jak najlepsze odwzorowanie kolorów. Gracze szczególnie doceniają monitory chroniące przed szybkim męczeniem oczu – często prowadzone rozgrywki trwają po prostu wiele godzin.

W ostatnim czasie szczególnie modne i polecane są warianty o zakrzywionym ekranie. Dlaczego? Ponieważ “owijają się” wokół użytkownika, sprawiając, że granica między światem rzeczywistym a wirtualnym powoli się zamazuje. Co więcej, pozwalają nam na rozszerzenie perspektywy. Kluczowy jest także krótki czas reakcji matrycy oraz wysoka częstotliwość odświeżania ekranu. Trudno natomiast jest wskazać tylko jeden, idealny monitor dla graczy. Musimy pamiętać o tym, że każdy użytkownik ma nieco inne potrzeby i wymagania.

Najlepsze monitory gamingowe od marki Samsung

Dostępne w ofercie marki Samsung monitory do grania różnią się od siebie poszczególnymi parametrami, a w szczególności zastosowanymi technologiami. W pierwszej kolejności warto natomiast zwrócić uwagę na liczbę cali. Czy lepiej sprawdzi się nam duży monitor z dodatkowym zakrzywieniem, czy może nieco mniejszy wariant, który nie zajmie całej wolnej przestrzeni biurka?

Monitory Samsung oferują także różną szybkość odświeżania. Może być to między innymi 144 Hz, 165 Hz, 175 Hz czy 240 Hz. Znaleźć możemy też ekran OLED z procesorem Neo Quantum, monitor kompatybilny z G-Sync, technologię Quantum Matrix czy matrycę Quantum Mini-LED i VESA DisplayHDR 1000.

Naszą uwagę powinien zwrócić również gamingowy design większości modeli. Smukła, ale wytrzymała konstrukcja sprawia, że urządzenie po prostu doskonale się prezentuje!

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.